Günaydınım ol Soğuk Gece Bölüm 6 - Günaydınım Ol

Soğuk Gece Bölüm 6

Yeni Keşif…

Osman odaya girdiğinde karşısındakilere anlam verememişti ne yapıyorlardı ? Kemal’in sesi ile kendine gelen Osman odadaki gördükleri karşısında sorular sormaya başladı.

Ne yapıyorsunuz , beni neden getirmedin gibi sorularla Kemal’e kızıyordu.Kemal hocanın sesi ile korkup yatağın altına girmiş,daha sonra odadan çıktığında alt kattaki o seslerin geldiği odaya geldiğini ve karşısına bunların çıktığını açıkladı.Osman’da aralarına katıldı ve olanları anlamaya çalışıyordu.Kimsenin burada olanları bilmemesi için Kemal ve Osman’ı tembihlemişlerdi sıkı sıkıya.

Orada geçirdikleri bir kaç saatin ardından odalarına döndüler ve gökyüzündeki yıldızlarla konuşan Osman Ay’ın olmadığını fark etti ve yine sabahlamaya karar verdi.Odada oynadıkları oyunlardan yıldızlara bahseden Osman çok tuhaf hissediyordu.Gizli kapaklı ve yakalanma korkusu ile yaptıklarını daha heyecanlı hale getirmişti.

O kötü kalpli gaddar hoca yakalasa neler yapardı kim bilir onlara,bir sonraki günün olması ve oraya tekrar gitmenin heyecanı ile dalmıştı uykuya ki büyük bir gürültü ile uyandı tekrar.Bağırıyordu yine o suratsız kadın yeni uyumuştu Osman derdi neydi ki ? bu sefer.

Gözlerini ovaladı koridoru izledi çıplak üst sınıf öğrencilerini cetvel ile dövüyor çocukların ağlamaları yurdu inletiyordu.Gözleri doldu Osman’ın yufka yürekli o minik bedeni kaldıramadı ağlamaları o dayağı.Bir saat sonra kahvaltı vardı kalktı ve tuvalete ilerlerken yerdeki kan izlerini gördü içi burkuldu ne yapmış olabilirlerdi o mendeburu bu kadar kızdıracak ? Annesi geldi aklına annemiz yok diyemi bu eziyet diye düşünüyordu yürürken.Odasına dönmüş Kemal’i uyandırmıştı üstlerini giydiler ve yemekhanede ki çok sevdikleri kahvaltıdan sonra okulun yolunu tutmuşlardı.Yine elleri birbirlerinin omuzunda kafa kafaya vermişti iki dost,bu sefer geç kalmamışlardı.Erkenden girdiler sınıflarına Osman’ın öğretmeni,Nilüfer öğretmende sınıfa gelmişti.


Öğretmenleri karşıladılar defterler masada herkes o güzel nazik öğretmenin ağzından çıkacak,dökülecek inci tanesi kelimeleri bekliyorlardı.Hani derler ya bir öğrencinin ilk aşkıdır ilkokul öğretmeni en şanslı öğrenciler kahraman sayabilecekleri öğretmenleri olmasıdır diye.Bizim Nilüfer öğretmende öyleydi o sınıf için.

Nilüfer öğretmen ders anlatıyor,yalnız gözü sürekli Osman'da o günkü tavrına anlam veremiyordu fırsat bulsa hemen konuşacaktı ama öğrencileri Nilüfer öğretmeni yalnız bırakmıyorlardı hiç.Osman ders ortasında yine dalmış camdan dışarı uzaklara bakıyor,Nilüfer öğretmenin çok iyi,yurttakilerin ise ne kadar kötü olduğunu düşünüyordu.Düşünceleri bitmeden seslendi Nilüfer öğretmen:

-Osman ?

-Efendim öğretmenim.

-Nereye bakıyorsun dalmışsın dersimiz bitti hadi gidiyoruz.

dedi ama Osman'a sormak istediği çok soru vardı,Nilüfer öğretmenin Osman'ı aldı yanına okuldan çıkarken önüne eğildi ve sordu ;

-Ogün neden indin arabadan ve okula koştun ?

-Osman mahcup,Osman sessiz ah Osman ah kimsesiz,korkudan konuşamıyordu kızar diye öğretmeni görmemişti ki merhamet.

Gördüğü tek şey şiddet,azarlama,hakaret ve hor görülmeydi.Osman şey dedi sustu.

Ne demesini bekliyordu ki başka,o masum dili nasıl konuşabilirdi onca sene içine attıklarını.Kemal geldi o sıra yanına.Konuşmaları yarım kalmıştı ama Nilüfer öğretmen bir sorun olduğunu anlamıştı peşini bırakacak gibide değildi.Osman öğretmenine iyi akşamlar dedi ve Kemal ile yine kafa kafaya verip yurtlarına döndüler.Kapıdan içeri girdiklerinde gözlerine inanamadılar oda ne ?....

.......

Soğuk Gece Bölüm 6” için 8 yorum

 • 15 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:10
  Permalink

  gördükleri neydi ki acaba meraklandırıyorsunuz çok

  Yanıtla
 • 6 Ağustos 2018 tarihinde, saat 09:08
  Permalink

  I just want to mention I am newbie to blogging and site-building and really savored this page. Very likely I’m want to bookmark your site . You absolutely come with perfect stories. Thanks for revealing your web page.

  Yanıtla
 • 16 Ağustos 2018 tarihinde, saat 05:09
  Permalink

  I was just wondering what computer software you would need to make business cards or labels from a home computer. Is is easy or even worth the time or money..

  Yanıtla
 • 17 Ağustos 2018 tarihinde, saat 06:26
  Permalink

  Great post and right to the point. I don’t know if this is truly the best place to ask but do you guys have any thoughts on where to hire some professional writers? Thanks in advance 🙂

  Yanıtla
 • 17 Ağustos 2018 tarihinde, saat 18:43
  Permalink

  Thing is, I’ve just migrated to WordPress. However, I have a number of people who have subscribed to my feeds from my blogger blog. What should I do to ensure that they now receive updates from my WordPress blog? . . FYI, I have a feedburner account..

  Yanıtla
 • 18 Ağustos 2018 tarihinde, saat 03:38
  Permalink

  Hi my family member! I want to say that this article is amazing, nice written and come with almost all significant infos. I would like to see more posts like this .

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2018 tarihinde, saat 21:42
  Permalink

  MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir