Günaydınım ol Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende - Günaydınım Ol

Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende

Her Kasım bir başlangıç, seç bir Kasım gel! Sıra sende demişti ünlü düşünür. Kasım aşkı farklı derler ,öyle midir , Gel bide benden dinle Kasım aşkını…

Ne güzel söylemiş Neşet usta sevdasını ” ağarsa saçların, belin bükülse, birer birer hep dişlerin dökülse yine taze fidan dalımsın benim. Bu değil midir zaten aşk birini koşulsuz sevmek, ona bağlanmak. Bende öyle sevdim. Kavgalar edersin, kedi köpek gibi birbirini yersin ayrılırsın , barışırsın ama her ne olursa olsun vazgeçmezsin. Onda gördüğün kışı, başkasının baharına değişmezsin.

Babam hep derdi; öyle birini sev ki kızım başına kötü bir şey gelse “nasıl olsa o yanımda” hissi su serpsin içine, bende durup sen gibi biri mi yani baba dedim? Sadece güldü. O günden sonra hep dua ettim babam gibi biri olsun gözümden bir damla yaş aksa ortalığı ayağa kaldıran , isteklerimi geri çevirmeyen beni her koşulda mutlu eden biri. Sevgisizliği yaşarken ben aşık olamam derken çıkmıştır karşına, vazgeçilmezin, hayatta ki tek gerçeğin oluvermiştir bir anda. Zaman bizim için işler ve o zamanın sonunda ne olur biliyor musun? Gün ışığında yüzünle aydınlanan sabahlarım olucak benim, senin bakışlarının içinde büyüyeceğim, çayını kaç şekerli içersin diye sorup bana şaşkın bakışlarında aklıma gelsin şekersiz içtiğin, hasta olursun diye endişelenmek, kollarının arasında sevdiğim bir filmi izlemek istiyorum. Evimizin penceresinin önünde güller büyütelim, bizimle birlikte yaşlansın onlar, onlar ne kadar büyürse anlayalım o kadar zamandır mutlu  olduğumuzu, evimizin en güzel yeri pencere önü olsun. Ve ben her sabah dünyanın en güzel kokusunu boynundan alıp , pencere önünde kahvelerimizi içelim.

Bana dediler ki çok seviyorsun kimse kimsenin herşeyi olamaz , sadece güldûm, kimse kimsenin herşeyi olamazmış dediklerinde sana bakıp güldüm! Sonra dedim ki; sen hiç denizlerin dibine bakınca yemyeşil ormanları gördün mü? İmkansız deme! Cünkü ben senin gözlerinin içine bakınca ölülerin bile şahit olmadığı o cenneti gördüm.

Sevdiği olmalı insanın eski ahşap pencereye hayat veren çiçek gibi.

Ne demiş Mevlana hazretleri  sanki “aşk sustu” dedim , aşk hiç susar mı dedi. ” sen susuyorsun ya ” dedim, ” ben aşk mıyım ” dedi. Aşksın dedim ,sustu.

Hayatımda ilk kez yaşadığımı hissediyorum, neden var olduğumu , neden mutlu olduğumu biliyorum. Tüm güzel şeylerin ya sebebisin ya sonucu.

Ben gözümü kapatıp sana güvenmeyi seçtim. Deliler gibi kıskanacağı ve deliler gibi kıskanacağım birini istedim, ve ben seni kendimden bile kıskandım. Kendimi, kollarına bıraktığımda huzuru tattıracak birisi olmalıydı, ben o eşsiz huzuru sende tattım. Kahveyi nasıl sevdiğini bilecek biri olmalıydı, ben tüm kahveleri senin elinden içtim ve ben bu yolculuğa seninle çıkmayı, sonuna kadar seninle gidip, bu yolu sadece senin elinden tutarak yürümeyi seçtim.. Dilimde  “İyiki”lerle , geleceğe dair “Belki”li umutlarla sana geldim. Ve ben sevgilim şimdi sana herşey için teşekkür ediyorum.

Ve derlerdi Aşkın Ekim’i  Kasım ‘ı olmaz ki sevgili, ılık bir Kasım sabahında, ayaz bir Şubat akşamında ya da Temmuz güneşin de sevemez miyim?

Severim!

Hemde çok!

15.11.2016

AŞK’A DAİR NE VARSA

Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende” için 12 yorum

 • 15 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:08
  Permalink

  yazınız çok güzel nice kasım asklarına diğer yazılarınızıda görmek isterim takipteyim

  Yanıtla
 • 6 Ağustos 2018 tarihinde, saat 04:31
  Permalink

  I simply want to tell you that I am very new to weblog and definitely enjoyed this web page. More than likely I’m planning to bookmark your blog . You absolutely have incredible articles. Appreciate it for sharing with us your blog.

  Yanıtla
 • 15 Ağustos 2018 tarihinde, saat 02:04
  Permalink

  Hi,. I am new to joomla and my boss is asking me to add some of the joomla functionality to the current website so that the owner of the website can itself modify the contents. I am having no idea about how to do that. My boss says that there is no need to re-build the website in joomla. If anybody can help me, I will be highly obliged.. Thanks.

  Yanıtla
 • 15 Ağustos 2018 tarihinde, saat 12:58
  Permalink

  The guidelines you discussed here are extremely priceless. Rrt had been such a pleasurable surprise to get that waiting for me once i woke up now. They are usually to the point and easy to grasp. Thanks for your time for the thoughtful ideas you’ve got shared here.

  Yanıtla
 • 18 Ağustos 2018 tarihinde, saat 15:38
  Permalink

  Wow! Thank you! I permanently needed to write on my blog something like that. Can I implement a fragment of your post to my site?

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2018 tarihinde, saat 09:47
  Permalink

  MetroClick specializes in building completely interactive products like Photo Booth for rental or sale, Touch Screen Kiosks, Large Touch Screen Displays , Monitors, Digital Signages and experiences. With our own hardware production facility and in-house software development teams, we are able to achieve the highest level of customization and versatility for Photo Booths, Touch Screen Kiosks, Touch Screen Monitors and Digital Signage. Visit MetroClick at http://www.metroclick.com/ or , 121 Varick St, New York, NY 10013, +1 646-843-0888

  Yanıtla
 • 19 Ağustos 2018 tarihinde, saat 17:55
  Permalink

  Faytech North America is a touch screen Manufacturer of both monitors and pcs. They specialize in the design, development, manufacturing and marketing of Capacitive touch screen, Resistive touch screen, Industrial touch screen, IP65 touch screen, touchscreen monitors and integrated touchscreen PCs. Contact them at http://www.faytech.us, 121 Varick Street, New York, NY 10013, +1 646 205 3214

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir