Günaydınım ol Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende - Günaydınım Ol

Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende

Her Kasım bir başlangıç, seç bir Kasım gel! Sıra sende demişti ünlü düşünür. Kasım aşkı farklı derler ,öyle midir , Gel bide benden dinle Kasım aşkını…

Ne güzel söylemiş Neşet usta sevdasını ” ağarsa saçların, belin bükülse, birer birer hep dişlerin dökülse yine taze fidan dalımsın benim. Bu değil midir zaten aşk birini koşulsuz sevmek, ona bağlanmak. Bende öyle sevdim. Kavgalar edersin, kedi köpek gibi birbirini yersin ayrılırsın , barışırsın ama her ne olursa olsun vazgeçmezsin. Onda gördüğün kışı, başkasının baharına değişmezsin.

Babam hep derdi; öyle birini sev ki kızım başına kötü bir şey gelse “nasıl olsa o yanımda” hissi su serpsin içine, bende durup sen gibi biri mi yani baba dedim? Sadece güldü. O günden sonra hep dua ettim babam gibi biri olsun gözümden bir damla yaş aksa ortalığı ayağa kaldıran , isteklerimi geri çevirmeyen beni her koşulda mutlu eden biri. Sevgisizliği yaşarken ben aşık olamam derken çıkmıştır karşına, vazgeçilmezin, hayatta ki tek gerçeğin oluvermiştir bir anda. Zaman bizim için işler ve o zamanın sonunda ne olur biliyor musun? Gün ışığında yüzünle aydınlanan sabahlarım olucak benim, senin bakışlarının içinde büyüyeceğim, çayını kaç şekerli içersin diye sorup bana şaşkın bakışlarında aklıma gelsin şekersiz içtiğin, hasta olursun diye endişelenmek, kollarının arasında sevdiğim bir filmi izlemek istiyorum. Evimizin penceresinin önünde güller büyütelim, bizimle birlikte yaşlansın onlar, onlar ne kadar büyürse anlayalım o kadar zamandır mutlu  olduğumuzu, evimizin en güzel yeri pencere önü olsun. Ve ben her sabah dünyanın en güzel kokusunu boynundan alıp , pencere önünde kahvelerimizi içelim.

Bana dediler ki çok seviyorsun kimse kimsenin herşeyi olamaz , sadece güldûm, kimse kimsenin herşeyi olamazmış dediklerinde sana bakıp güldüm! Sonra dedim ki; sen hiç denizlerin dibine bakınca yemyeşil ormanları gördün mü? İmkansız deme! Cünkü ben senin gözlerinin içine bakınca ölülerin bile şahit olmadığı o cenneti gördüm.

Sevdiği olmalı insanın eski ahşap pencereye hayat veren çiçek gibi.

Ne demiş Mevlana hazretleri  sanki “aşk sustu” dedim , aşk hiç susar mı dedi. ” sen susuyorsun ya ” dedim, ” ben aşk mıyım ” dedi. Aşksın dedim ,sustu.

Hayatımda ilk kez yaşadığımı hissediyorum, neden var olduğumu , neden mutlu olduğumu biliyorum. Tüm güzel şeylerin ya sebebisin ya sonucu.

Ben gözümü kapatıp sana güvenmeyi seçtim. Deliler gibi kıskanacağı ve deliler gibi kıskanacağım birini istedim, ve ben seni kendimden bile kıskandım. Kendimi, kollarına bıraktığımda huzuru tattıracak birisi olmalıydı, ben o eşsiz huzuru sende tattım. Kahveyi nasıl sevdiğini bilecek biri olmalıydı, ben tüm kahveleri senin elinden içtim ve ben bu yolculuğa seninle çıkmayı, sonuna kadar seninle gidip, bu yolu sadece senin elinden tutarak yürümeyi seçtim.. Dilimde  “İyiki”lerle , geleceğe dair “Belki”li umutlarla sana geldim. Ve ben sevgilim şimdi sana herşey için teşekkür ediyorum.

Ve derlerdi Aşkın Ekim’i  Kasım ‘ı olmaz ki sevgili, ılık bir Kasım sabahında, ayaz bir Şubat akşamında ya da Temmuz güneşin de sevemez miyim?

Severim!

Hemde çok!

15.11.2016

AŞK’A DAİR NE VARSA

Kasım Aşkı Bir Farklıdır Bende” için 2 yorum

  • 15 Kasım 2017 tarihinde, saat 15:08
    Permalink

    yazınız çok güzel nice kasım asklarına diğer yazılarınızıda görmek isterim takipteyim

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir