Günaydınım ol YAŞLI ÇİFT - Günaydınım Ol

YAŞLI ÇİFT

   Hakim yaşlı çifte sormuş:
“Bunca yıldan sonra neden ayrılmak istiyorsunuz?”
 Yaşlı kadın cevaplamış;
   “Hakim Bey bir ay öncesine kadar aklımda böyle bir şey yoktu. Eşim bana bir Mine çiçeği hediye getirdi,  bende çiçekleri çok severim. Çiçek çok sulanması gereken bir çiçekmiş ve eşim düzenli aralıklarla sulanmadığında çiçeğin öleceğini söyledi. Ben kemik rahatsızlıkları olan bir insanım. Geceleri uykumdan kalkıp çiçeği sulamam gerektiği halde, bir gün fark ettim ki kocam bir kez olsun benim ağrıma rağmen gece kalkıp da çiçeği sulamadı. Bunun üzerine bende bu kadar düşüncesiz bir insanla yaşamamam gerektiğine karar verdim.
     Hakim kadına hak vermiş ama adettendir diye bir de adama sormuş:
     “Senin söyleyecek bir şeyin var mı?

     Yaşlı adam cevaplamış;
     “Eşimin anlattığı her şey doğru, tek bir şey dışında. Mine çiçeği çok sulandığında ölür. Karımın kemik rahatsızlığı var ve iyileşmesi için düzenli egzersiz yapması gerekir ama eşim bunu yapmadığı için ben de bu yalanı buldum.’Çiçeği ölmesin ‘ diye her gece kalkmak zorunda kaldı. O her uyandığında ben de uyanık olurdum, işini bitirip uyuduğunda gidip çiçeğin suyunu boşaltır, peçetelerle toprağını kuruturdum. Sonra da yatağa gelip bana bu güzel hayatı bahşeden , canımdan çok sevdiğim eşimi doyasıya seyrederdim”
       Sonuç mu?

“HAKİM YAŞLI ÇİFTİ BOŞAMAMIŞ”

                                                                                                          AŞK’A 💕

YAŞLI ÇİFT” için 4 yorum

 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 08:15
  Permalink

  ben hakim olsam tekrar nikah kıyardım bunlara..böyle çiftler birbirlerine ahiretliğim der..zırtbırt seni seviyorum..seni seviyorum diye birbirlerine hatırlatmazlar ya da karşılık vermediğinde trip yapmazlar..:) AHİRETLİĞİM büyük kelime bu dünya yetmez,,seni sevmeye ölünce de seni seveceğim demektir..

  Yanıtla
 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 08:42
  Permalink

  BAŞKA SÖZE NE HACET HELAL OLSUN.

  Yanıtla
 • 30 Ekim 2017 tarihinde, saat 08:58
  Permalink

  Yorumlarınız Bizler İçin Önemlidir.İlginize Teşekkür Ederiz…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir