Günaydınım ol KÜÇÜĞÜM - Günaydınım Ol

KÜÇÜĞÜM

 

Aynı sokakta oturuyorduk. Her gün bir kızla geliyordu.Adı esrarengizdi, herkes onun hakkında farklı şeyler söylerdi. Fakat kimse gerceği bilmezdi. Bir de benden dinleseler..
Kirli sakalları vardı, yeşil gözlü, esmer, uzun boylu çok yakışıklı bir oğlandı. Tüm kızlar ona hayrandı, tabi bende. Ama beni görmez her defasında gelir geçerdi.
Bir gün onunla yolda karşılaştık. Anlattığım gibi çok yakışıklıydı, çok güzel bir yüzü vardı. Fakat o çok farklıydı. Gece boyu lambası yanardı. Bende uyumak yerine onun evini seyrederdim.Niye ilgileniyordum onunla? Aşık mı oluyordum?
Evet anladım ki içimde ki sevgiydi. Artık o eve gelmeden uyuyamıyor, yanına gelen kızları deli gibi kıskanıyordum.

        Onu yine yolda gördüm. Bana göz kırptı. Artık dayanamadım ve yanıma çağırdım. “Acelem var küçüğüm ” dedi. Bana aramızdaki yaş farkını mı hatırlatmıştı. Eve gidip ağladım. Evet artık karar verdim ona askımı ilan edecektim. Yolunu gözledim bütün gün, ve gelirken gördüm. Peşine düştüm, eve kadar takip ettim. Kapıyı çaldım. Açtı”Ne var Küçüğüm”dedi.
Daha fazla tutamadım içimde”Seni Seviyorum”dedim. Gülümsedi bana boncuk gözleriyle “evet” dedi “ne evet” diyebildim. Konuşmadı. Koşarak uzaklaştım. Uzun bir süre dışarıya çıkmadım.

       Bir gün arkadaşlarla konuşurken ambulans geldi evinin önüne içeriye girdi. Sedye ile dışarıya çıkardılar. Koşarak gittim, önümden gecerken “Ben de seni Küçüğüm” dedi. Kıpkırmızı oldum. Ağlayarak uzaklaştım. Akşama kadar sokakta gezdim hala inanamıyordum, göz yaşlarım durmadan akıyordu. Sonra eve geldim. Annemler ondan bahsediyordu. Sevdiği bir kız varmış, ailesi evlenmesine izin vermeyince kız evden kaçmış. Sokak serserileri onu öldürmüş. Delikanlı kimi sevdiyse ölmüş. Çok sevip acı çekmiş delikanlı. En sonunda dayanamayıp intihar etmiş. Hastaneyi aramış. Polis evinin duvarında “”Küçüğüm”” yazısını bulmuş..
“Küçüğüm sen de ölme! yazıyormuş.
“Bende sevdim, sevdiklerim gibi sende ölme diye ben öldüm küçüğüm…

Sahi neydi aşk, severken bırakıp gitmek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir